Інформація про собор

Фото

11 травня 2014 року, у Неділю Розслабленого, що вже саме по собі є символічним,  у приміщенні Народного Дому с. Кавська відбулася анонсована раніше подія, а саме парафіяльний собор на тему “Парафія – місце живої зустрічі з Христом”. Подібний захід відбувся вперше на теренах Стрийської єпархії саме на парафіяльному рівні і мав на меті донести до громади ті рішення та пропозиції Єпархіального собору на тему живої парафії, що відбувся нещодавно у м. Стрию. 

ФотоФото

Формат скликання цього собору вимагає окремої уваги, бо показав свою ефективність. Листовно було запрошено близько 20-ти активних парафіян, які у свою чергу мали можливість самостійно запросити ще по одній особі. Дехто із присутніх на соборі були запрошені особисто о. Олегом Кобелем, адміністратором парафії.

Розпочався собор із молебню до Богородиці, спів якого попровадили семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа. Вони ж виступали в ролі модераторів груп.

Після привітань всіх учасників та гостей, о. Олег Кобель виголосив першу доповідь «Перспективи розвитку парафії прп. Параскеви с. Кавське в контексті пастирського листа до вірних УГКЦ блаженнішого Святослава про живу парафію».

Із другою доповіддю виступив п. Петро Маковський, співорганізатор цього собору, який був доповідачем єпархіального собору на тему харитативного служіння на парафії. Будучи активним громадським діячем на Стрийщині, він працює в керівних структурах кредитної спілки “Вигода” і БФ “Фонд громад “Рідня”. Його доповідь «Резолюції та рішення Єпархіального собору “Парафія – місце живої зустрічі з Христом” стосувалися більше харитативного служіння і пропозицій щодо його пожвавлення на рівні кожної християнської спільноти.

Третю доповідь «Місія та роль мирян в Церкві згідно документів та рішень синодів УГКЦ» виголосив брат Тарас Баран, семінарист шостого курсу Львівської духовної семінарії Святого Духа і парафіянин парафії прп. Параскеви с. Кавське.

Роботу БФ “Фонд громад “Рідня” у своїй доповіді, яка ілюструвалася слайдами, висвітлила п. Оксана Шмілик, директор цього фонду.

Після короткої перерви на чай, розпочалися зустрічі в групах. П′ять груп по 8 чоловік в кожній працювали методом “перехресних груп”, що давало можливість висловитися практично кожному і дати свої пропозиції та оцінки щодо таких питань: “Пропозиції для міжконфесійного діалогу на парафії.”, “Ідеї щодо проектів, які б впливали на покращення якості життя громади і до яких може долучатися парафіяльна громада”, “Функції та роль батьківського комітету на парафії”, “Ваше розуміння благочинності, добродійності у нашій громаді”, “Нові проекти громади, необхідні для впровадження на парафії”. Обговорення були дуже жваві і формат праці виявився дуже плідним. Напрацювання груп було представлено всім зібраним в залі і взято для подальшого опрацювання, за яке відповідатиме Христина Палюшкевич, учасниця собору. П. Петро Маковський вміло керував процесом прийняття рішень і наостанок запропонував всім присутнім бліц-опитування із питань, які були приготовані о. Олегом Кобелем та о. дияконом Олегом Бараничем напередодні. Ці питання стосувалися існуючої праці на парафії та майбутніх проектів, що стануть у нагоді для формування пасторального плану парафії. Учасники собору давали свої оцінки, по двох напрямках, які вказали на запити та очікування парафіян.

Коли всі питання собору було вичерпано, п. Петро Маковський подарував парафіяльній та сільській бібліотеці по дві цінні книги патріотичного змісті, а кожному учаснику собору “Хартію вільної людини”, яку уклали учасники Ініціативної групи «Першого грудня»

Спільне фото на згадку, слугуватиме історичною цінністю спільно проробленої праці щодо оживлення парафіяльного життя у с. Кавське.

Велика подяка дирекції Народного Дому і Кавської ЗОШ за сприяння у проведенні першого парафіяльного собору, а також ректорату Львівської духовної семінарії Святого Духа, питомці якої взяли активну участь у соборі.

Фото події можна переглянути тут, а також за цим посиланням.

Учасники парафіяльного собору “Парафія – місце живої зустрічі з Христом”, який відбувся 11 травня 2014 року на парафії прп. Параскеви с. Кавське, Добрянського деканату Стрийської єпархії, вислухавши 4 доповіді та взявши до уваги рішення єпархіального собору “Парафія – місце живої зустрічі з Христом” обговорили п’ять питань і подали свої пропозиції для пожвавлення парафіяльного життя у с. Кавське:

Питання 1. Які найгостріші проблеми Ви бачите у Вашій громаді і які треба негайно вирішувати.

 1. Проект на створення дитячого хору – знайти кошти для його організації   та залучення професійного керівника.
 2. Проект «Семінар для батьків» щодо виховання дітей.
 3. Спільний сімейний відпочинок, підняття рівня патріотизму та культури      через спільні пісенні проекти: «Співочий автобус», «Співоча вулиця».
 4. Спільне проведення часу на прощах, активізація апостольства молитви.
 5. Процесійний хід в гості на празник до православної громади, створення міжпарафіяльного дитячого спортивного клубу і дитячої футбольної команди.
 6. Пастирські відвідини родин.
 7. Організація біблійного вивчення та пояснення катехизму.

Питання 2. Ваше розуміння благочинності, добродійництва у нашій громаді.

 1. Організувати ініціативну групу для відвідин і допомоги одиноким людям.
 2. Створити списки потребуючих людей на парафії та подбати про їх потреби.
 3. Заснувати «Банк одягу» при парафії і налагодити співпрацю з єпархіальним відділом «Банку одягу».
 4. Допомога армії та сиротинцям.

Питання 3. Функції та роль батьківського комітету при парафії.

 1. Зацікавити батьків до створення комітету.
 2. Спільні розважально-виховні заходи (День Сім’ї, День Дитини,…)
 3. Проведення таборів та різних поїздок.
 4. Заохочення неактивних дітей.
 5. Катехизація для батьків.
 6. Відвідини дітьми сиротинців – запорука поваги до батьків.

Питання 4. Пропозиції для міжконфесійного діалогу на парафії: що робити, як робити, коли і кому.

 1. Звернення до єпископів даних конфесій для вирішення проблеми на вищому рівні, з подальшим вирішенням шляхом особистого діалогу отців парохів та громади села.
 2. Спільна міжконфесійна діяльність на благо села: впорядкування пам’ятника героям-визволителям і провести спільний молебень за Мир в Україні.
 3. Провести процесію і відвідини храму на празник.
 4. Проводити спільні заходи та свята, організовувати спільний дитячий відпочинок в таборах.

Питання 5. Ваші ідеї щодо проектів, які б впливали на покращення якості життя громади і до яких може долучатися парафіяльна громада.

 1. Запрошення нових людей в хор.
 2. Встановлення нової звукової апаратури в храмі і системи для перегляду он-лайн-богослужіння.
 3. Подбати про забезпечення рупора на хресну дорогу.
 4. Створення дитячого майданчика біля храму, проект озеленення та забезпечення встановлення смітників.