Спорт і театр стали темою двох християнських таборів, проведених парафією прп. Параскеви с. Кавське

Картинки по запросу свіча спорт 2016

З 8 по 22 липня 2016 року в смт. Журавно відбулося два заїзди християнського табору “Свіча”. Завдяки сприянню фонду “Джинджер” та “Львівської Освітньої Фундації” парафія прп. Параскеви с. Кавське втілювала в життя проект «Залучення парафіяльної молоді до волонтерської діяльності у сиротинцях посередництвом спортивних і мистецьких таборів». Два табори тривалістю по 8 днів кожен мали на меті прокласти мости між парафіяльною молоддю та дітьми із сиротинців. Учасниками табору окрім парафіяльної молоді із Кавська стали діти з таких міст, як Львів, Стрий,  Новий Розділ, Жидачів, с. Дуліб та ін.

Перший табір “Свіча-Спорт настільний теніс” був спортивного спрямування і проходив під гаслом Відділу душпастирства Спорту УГКЦ “Через спорт до Бога”.  Окрім духовної складової: молитви, роздумувань, та духовних бесід, багато місця приділялося заняттю спортом, зокрема одним з його видів – настільним тенісом. Майже кожного дня відбувалися тренування на п’яти тенісних столах. Два столи, футболки та більша частина інвентаря було придбано за грантові кошти. Решта використовувався із парафіяльної секції з настільного тенісу с. Кавське. У тренуваннях брали участь діти сиротинця, який розміщено у смт. Журавно. З ними займалися семінаристи та аніматори. За тренувальний процес відповідав о. Олег Кобель, організатор табору. Стрийське ТБ “ТРК ЛАН” зняло  про це цікавий сюжет.

Відразу по закінченні спортивного заїзду, відбувся заїзд духовно-мистецького спрямування. Табір “Свіча-Сцена” також мав величезний успіх. Чимало молоді, які вибрали для себе цей табір мали чудову можливість розкрити в собі акторський талант. Їм в цьому допомагали  актор Роман Федорук, лінгвіст Людмила Федорук, а також волонтери, для яких театр є цікавим хоббі. Більшість членів управи табору представляли парафію прп. Параскеви с. Кавське. Кожного дня таборовики мали лекції на тему сценічного мистецтва, культури мовлення, дикції, танців та співу. До кінця дня три трупи під керівництвом своїх режисерів повинні були представити невелику сценку на задану тему. Завершальним акордом табору став виступ на чудовій сцені Народного Дому смт. Журавно. Кожна з труп мали представити міні-спектакль на кілька драматичних сюжетів. Оцінку їм давала режисер-постановник місцевого драм-гуртка п. Надія Цибак.

Не можна не згадати ще про кілька подій тих днів. Під час кожного із заїздів таборовики мали один тематичний день, присвячений християнській відповідальності за створіння. В такі “еко-дні” були лекції на еко-тематику, зокрема про правильні способи висадки та догляду за рослинами від п. Юрія Бережнюка, лекція про важливість збереження води та інших ресурсів, духовні науки про екологічний гріх та відповідальність християнина за довкілля. Відбулися покази відео-роликів на відповідну тематику та їх обговорення. Відповідно, теми виступів на вечірній ватрі були також еко-спрямування.

Дуже успішним був танцювальний флеш-моб в центрі селища. Молодь намагалася принести його мешканцям радісні та світлі емоції посередництвом бансів.

А звичні для табору “Свіча” ватра, річка, спортивні естафети та змагання були майже не щодня.

  Парафія прп. Параскеви с. Кавське висловлює щиру подяку нашим грантодавцям, членам управи табору і всім тим, хто долучився до реалізації цього соціального проекту. Цікавий досвід такого проекту – посередництвом спорту і мистецтва наблизити дітей до Господа Бога та запалити їх до волонтерського служіння. Є великі сподівання на те, що значна частина таборовиків поповнить шкільні та парафіяльні спортивні секції і драм-гуртки, а можливо самі стануть ініціаторами їх створення.

Більше фото табору Свіча-Спорт НТ

Більше Фото табору Свіча-Сцена

Про автора admin

http://olehko.blogspot.com/
Опубліковано у публікації. Додати до закладок постійне посилання.