У с. Кавське урочисто відзначили 100-річчя смерті о. Єремії Ломницького

Фото:

3 липня 2016 року на парафії прп. Параскеви с. Кавське відбулися заходи з урочистого відзначення 100 років з дня смерті видатного церковного діяча, місіонера, співзасновника жіночого чернечого Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії Слуги Божого о. Єремії Ломницького ЧСВВ.

Розпочалися святкування з Божественної Літургії, яку очолив Канцлер Стрийської єпархії о. Володимир Ждан.  Йому співслужили о. д-н Михайло Глов′як,   о. Михайло Неїжмак з Донецького екзархату, о. Олег Кобель, Адміністратор парафії прп. Параскеви с. Кавське, о. Віталій Гулич із с. П’ятничани та отці василіяни з Дрогобича та Львова. Під час Божественної Літургії у парафіяльному храмі преподобної Параскеви Тарнавської усі молилися за прославу Слуги Божого, а о. Володимир Ждан, Канцлер Стрийської Єпархії, у своїй проповіді підкреслив, що о. Єремія Ломницький «вмів прийняти пропозицію Господа любити Бога так, як Він полюбив нас. Незважаючи на складні обставини, які були в його житті, йому вдалося скласти своє життя на засланні на вівтар мучеництва. Нехай життя о. Єремії додасть нам сили духу прийняти ту естафету жертви і любові до Бога, і передавати її наступним поколінням». Після богослужіння та обходу з Найсвятішими Тайнами у присутності парафіян, духовенства та численних представників сестер Згромадження Служебниць Непорочної Діви Марії зі Львова, Стрия, Трускавця та Жовкви було відкрито та освячено меморіальну дошку на честь Слуги Божого о. Єремії.

Фото:  Фото:

о. Олег Кобель після освячення  заохотив присутніх молитися про заступництво цього святця задля отримання через його заступництво численних Божих добродійств. Відтак у храмі о. Олег привітав всіх гостей та парафіян із визначною подією, отримавши з рук провінційної Настоятельки сестер служебниць Боніфатії Дяків мощі прп. сестер Йосафати Гордашевської і Тарсикії Мацьків. с. Боніфатія у своєму привітальному слові сказала: «Святі служать Богові і людям не тільки під час земного життя, але й у вічності»,  тому заохочую вас молитися через заступництво о. Єремії у різних потребах». “Присутність мощей у храмі буде знаком «духовної єдність з парафією, де народився і зростав у вірі наш співзасновник і духовний отець Єремія Ломницький».

 Вірні, приступаючи до мирування, мали нагоду вшанувати ці мощі наших українських святих.

Фото:  

Після святкового обіду, в приміщенні Народного Дому с. Кавське розпочалася святкова Академія на честь ювілею переставлення о. Єремії. о. Полікарп Марцелюк ЧСВВ, сестра Ореста Боршовська СНДМ та о. Тарас Баран, Адміністратор парафії с. Заболотівці і Журавків, Жидачівського деканату  розкрили присутнім багатогранну діяльність о. Єремії. Всі троє доповідачів розповіли про о. Єремію, як василіянина-ієромонаха, засновника сестер служебниць і першого ректора Івано-Франківської семінарії.  Парафіяльний ансамбль “Фіміам”, який складається із учнів Катехитичної школи ім. о. Єремії Ломницького с. Кавське виконав між доповідями 6 пісенних творів.

Фото:  Фото:

Після урочистої Академії сестра Боніфатія подякувала всій парафії прп. Параскеви за участь у відзначенні Року о. Єремії Ломницького, що цьогоріч проголошений у їхньому згромадженні. На завершення сестри заспівали гімн свого Згромадеження і пообіцяли щороку відвідувати парафію в с. Кавське, щоб заопікуватися духовним проводом парафіяльними дітьми та молоддю.

Фото можна переглянути тут

Про автора admin

http://olehko.blogspot.com/
Опубліковано у публікації. Додати до закладок постійне посилання.