Відзначення акції “Година Землі” у Стрийській єпархії відбулося у с. Кавське

Картинки по запросу година землі кавське

 19 березня 2016 року у цілому світі відбувалася екологічна акція «Година Землі». Бюро екології Стрийської єпархії ініціювало проведення молодіжних чувань на парафії прп. Параскеви с. Кавське, Добрянського деканату. На цій парафії така подія відзначається другий рік поспіль. Адміністратор парафії і за посередництвом, референт Бюро екології о. Олег Кобель запросив молодіжні спільноти Стрийської єпархії взяти участь у нічних чуваннях, приурочених цій події. До Кавська завітав о. Микола Стручинський з молоддю сіл Довголука і Воля Довголуцька. З м. Жидачева, парафії Бориса і Гліба приїхав о. Ігор Марусин. Ще понад 20-ть молодих людей привіз із собою о. Тарас Баран, виходець із с. Кавська, а тепер адміністратор парафій сіл Заболотівці та Журавків.

Розпочалися чування з молитви папи Франциска «Християнська молитва зі створінням». Відтак, увазі всіх було представлено кілька відео-роликів про цьогорічну ініціативу «Година Землі». Ансамбль дівчат «Фіміам» із с. Кавське виконав кілька пісенних творів. Рівно о 20.30 в храмі і довкола нього було вимкнуто все освітлення. Молодь по черзі під інструментальну музику запалила свічки в храмі. Саме дійство було одночасно і знайомством, адже потрібно було передати естафету запалення свічки незнайомій людині, познайомившись із нею. Після того, як храм було підсвічено світлом десятків свічок, розпочалася екологічна Хресна дорога, молодь по черзі читала і розважала над стаціями і приступала до сповіді. В часі стації, яка переповідає про смерть Спасителя, що співпала з годиною ввімкнення світла 21.30, храм знову наповнився світлом.

По закінченні Хресної дороги, о. Олег закликав всіх присутніх провести екологічний іспит сумління, покликаний за мету підвести кожного до екологічного навернення в цей рік Божого Милосердя. Завершилися чування показом короткометражного фільму про важливість добрих справ. Оскільки після «Години Землі» відбувається естафета добрих екологічних справ, парафія с. Кавське передала ініціативу парафії с. Заболотівці, які зобовʼязалися наступного тижня провести якусь екологічну акцію, передавши ініціативу на іншу парафію. Завершилася молитовна зустріч виступом хору дівчат с. Заболотівці і чудовими піснями бандуристки з цієї парафії.

 

Після спільної фотографії на згадку і спілкування між собою, молодь з отцями була запрошена до спільної скромної трапези.

 

Задля популяризації такої ініціативи в нашій Церкві, молоді було запропоновано сфотографуватися окремо чи групками задля поширення інформації про таку подію в соціальних мережах. Тому відразу після чувань десятки людей через своїх сотні друзів донесли важливість відзначення «Години Землі» – акції, що заставляє суспільство реагувати на проблеми довкілля.

Про автора admin

http://olehko.blogspot.com/
Опубліковано у публікації. Додати до закладок постійне посилання.