Пасторальний звіт о. Олега Кобеля за 2016 рік, адміністратора парафії прп. Параскеви с. Кавське

Світлина від Андрія Семчишина.

Кожного року на початку Нового Року на нашій парафії прп. Параскеви с. Кавське подається пасторальний звіт адміністратора парафії о. Олега Кобеля. Він складається із короткої статистики, короткої описової частини і посилань з фотографіями на конкретні заходи релігійного, культурного, спортивного та іншого змісту, що мали місце у 2016 році на нашій парафії.

Статистика. За рік було 10 похоронів, 16 хрестин, 4 шлюбів і 12 оповідей. До Першої Сповіді і Святого Причастя приступило 12 дітей. На сьогоднішній день наша парафія налічує 270 дворів. Близько 1000 парафіян.

Описовий звіт. Найбільшим досягненням цього року стало формування економічної і пасторальної ради на парафії. Цьому передувала кропітка робота з презентацією парафіяльного правильника. Також наша парафія стала однією з кількох парафій УГКЦ різних континентів, що була обраною робочою групою з впровадження стратегії УГКЦ, як приклад того, як реалізовуються рішення синодів щодо оживлення парафіяльного життя. В м. Києві о. Олег Кобель, адміністратор парафії мав презентацією про життя парафії перед учасниками цієї робочої групи.

Про парафіяльне життя було знято кілька сюжетів журналістами Живого ТБ та “ТРК ЛАН”. Вони мали велику популярність в соціальних мережах, бо є наочним прикладом живої парафії..

Наш парафіяльний сайт продовжує висвітлювати події парафії та Церкви не лише для парафіяльної аудиторії, але і для всіх, хто цікавиться життям парафії прп. Параскеви с. Кавське. Він залишається найвідвідуванішим парафіяльним сайтом у Стрийській єпархії.

Цього року о. Михайло Глов′як, вихідець нашої парафії отримав ієрейські свячення та розпочав своє служіння у м. Парижі для українців греко-католиків.

Всі започатковані на парафії проекти, як парафіяльна секція з настільного тенісу, гурток рукоділля, Катехитична школа, Англомовні курси, ансамбль “Фіміам” продовжили свою діяльність. Окрім того розпочав діяльність театральний гурток, що провадить п. Ірина Кобель. Також на парафії розпочав діяльність гурток з вивчення Біблії. Заняття відбуваються кожної суботи 1 раз в тиждень.

Спортивні досягнення нашої молоді дуже помітні цього року. Було кілька успішних виступів членів парафіяльної секції з настільного тенісу на регіональному та місцевому рівні. Кілька призових місць з цього виду спорту вигравали як хлопці так і дівчата. Гарним тренувальним табором став табір “Свіча-Спорт НТ” у смт. Журавно.

Назагал було проведено 7 літніх таборів спортивного, мистецького, екологічного напрямку та англомовний. У всіх них активну участь приймали як діти, так і аніматори нашої парафії.

Про велику кількість подій та заходів культурного, релігійного та спортивного життя парафії можна дізнатися у календарному звіті.

З господарських досягнень потрібно відмітити реставраційні роботи Дзвіниці. Оббито деревя′ним брусом, зроблено перекриття, увінчано хрестом. Завершено водовідведення від храму. Було насаджено нових дерев біля храму та резиденції. Чимало пожертв, речей та продуктів харчування було зібрано на потреби Українського Війська. Не залишено увагою і потребуючих. Кілька соціально-спрямованих ініціатив також було втілено в життя цього року.

Великим нашим здобутком цього року стало спорудження дерев′яного дитячого майданчика поруч із храмом. Тут постійно проводять дозвілля діти та молодь. Велика заслуга в цьому майстра п. Ігора Улича.

Велика вдячність всім членам пасторальної та економічної ради за їхню працю. Також велика вдячність нашому церковному хору в особі п. Анни Пінчук, паламару п. Миколі Васильців, п. Василю Василенку, скарбнику п. Анні Горін, спільноті “Матері в молитві” в особі п. Любові Пінчук, сестрицям в особі п. Софії Кільган. катехиту Ірині Івашків, вчителю англійської мови Надії Чамарник, керівникі ансамбля “Фіміам” п. Надії Івашкі та всій вівтарній дружині.

Особлива вдячність нашим меценатам. Набільшим  меценатом парафії є агрокомплекс “Галичина-Захід”.

Календарний звіт із посиланнями на статті про заходи на парафіяльному та інших сайтах.

19 січня 20016 року у свято Богоявлення Господнього у с. Кавське відбулося традиційне Йорданське купання і фестиваль печеного м’яса “М’ясо-Фест”. Це дійство кілька років поспіль проходить з ініціативи парафії прп. Параскеви с. Кавське УГКЦ за підтримки агрокомплексу з данськими   інвестиціями “Галичина-Захід”

07.02.16 - 1

7 лютого 2016 року ансамбль дівчат “Фіміам” під орудою п. Надії Івашків мав 2 виступи із програмою сучасних колядок на святі “Прощання з колядою”, що відбувся на двох парафіях, а саме у с. Кавське та с. Заболотівці, Жидачівського деканату.

IMG_20160222_005626_96921 лютого 2016 року в приміщення Народного Дому с. Кавське відбувся Вечір пам’яті, присвячений Героям Небесної Сотні, які полягли на Майдані. У храмі прп. Параскеви після Божественної Літургії була відслужена панахида за невинно убієнними героями. Відтак рівно о 14.00 після урочистого внесення Державного Прапору та звучання Державного Гімну України, розпочався концерт за участю парафіяльної та шкільної молоді, а також парафіяльного ансамблю дівчат “Фіміам”

Картинки по запросу боже слово

27 лютого 2016 року у храмі прп. Параскеви с. Кавське відбулася перша зустріч групи біблійного вивчення і молитовного читання Святого Письма.

IMG_20160227_143146

27 лютого 2016 року наша парафіяльна команда з настільного тенісу в складі 10-ти чоловік взяла участь у відкритому тренуванні і турнірі з настільного тенісу. У їхньому активі два других місця – у старшій та молодшій віковій групі, що є своєрідним командним успіхом.

IMG_20160303_160253

3 березня 2016 року відбулося освячення бурової установки, яка знаходиться на межі с. Кавське та с. Заплатин. На запрошення керівництва компанії “Горизонти” о. Олег Кобель, адміністратор парафії прп. Параскеви с. Кавське, прочитав молитву благословення перед початком бурових робіт, окропивши свяченою водою всіх працівників та приладдя установки.

Фото:  12 березня 2016 року з ініціативи о. Ігора Гілецького, адміністратора парафії с. Станків, Моршинського деканату відбулися молодіжні запусти. На запрошення, на його парафію завітала молодь із парафії с. Кавське. о. Олег Кобель, адміністратор парафії прп. Параскеви с. Кавське, насамперед нагадав молоді про важливість Великого Посту в житті християнина, згадавши і про екологічну його складову.

Картинки по запросу кавське теніс16 березня 2016 року показано Сюжет Стрийського ТБ про парафіяльну секцію з настільного тенісу у с. Кавське 

Картинки по запросу година землі кавське19 березня 2016 року у цілому світі відбувалася екологічна акція «Година Землі». Адміністратор парафії і за посередництвом, референт Бюро екології о. Олег Кобель запросив молодіжні спільноти Стрийської єпархії взяти участь у нічних чуваннях, приурочених цій події. До Кавська завітав о. Микола Стручинський з молоддю сіл Довголука і Воля Довголуцька. З м. Жидачева, парафії Бориса і Гліба приїхав о. Ігор Марусин. Ще понад 20-ть молодих людей привіз із собою о. Тарас Баран, виходець із с. Кавська, а тепер адміністратор парафій сіл Заболотівці та Журавків.

 Фото:

26 березня 2016 року на парафії прп. Параскеви с. Кавське, другий рік поспіль відбулася екологічна акція “Збережи дерево”. Парафіяльна молодь та діти долучилися до акції, зібравши 450 кг макулатури, тим самим зберігши від вирубування  7- 8 великих дерев.

2 квітня 2016 року з нагоди Року Божого Милосердя відбулася ювілейна, десята Хресна Дорога, яка пройшла вулицями села Кавське. На парафію прп. Парскеви с. Кавське завітали семінаристи Львівської Духовної семінарії Святого Духа з метою проведення акції “Місії заради місій”

Фото:

9 квітня 2016 року на парафії прп. Параскеви с. Кавське УГКЦ відбувся турнір з настільного тенісу для парафіяльних команд, присвячений Року Божого Милосердя. Турнір під назвою “Весняний Кубок прп. Параскеви” відбувається третій рік поспіль у приміщенні Народного Дому і залучає щораз більше учасників – шкільну парафіяльну молодь.

Картинки по запросу кавське чорнобильської15 квітня 2016 року на парафіях прп. Параскеви с. Кавське і Всіх Святих Українського Народу м. Стрия за сприяння Бюро екології Стрийської єпархії відбулися музичні реколекції. Дійство відбулося в рамках Великопосної ініціативи “Екологічне навернення задля порятунку створіння”, спогадуючи сумну подію – 30 років найбільшої екологічної катастрофи в історії людства. Для проведення заходу з м. Львова було запрошено струнний квартет “Ad  libitum”, який виконав відомий твір австрійського композитора Йозефа Гайдна “Сім слів Спасителя на хресті”.

24 квітня 2016 року у Квітну Неділю, що традиційно є Днем молоді в УГКЦ, на парафії прп. Параскеви було освячено дитячий ігровий майданчик, споруджений з нагоди Року Божого Милосердя.

Фотографія

З 28 по 30 квітня 2016 року, протягом трьох днів Страсного Тижня на парафії прп. Параскеви с. Кавське відбулися Великопосні реколекції, присвячені темі розбудови живої парафії. Тема реколекцій була обрана невипадково. Саме парафію у с. Кавське було вибрано разом із п’ятьма іншими парафіями УГКЦ з різних частин світу для дослідження впровадження стратегії нашої Церкви “Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом”.

Фото:  Парафіяльна молодь приготувала цікаву програму Великодних гаївок

 З 9 по 15 травня 2016 року на парафії прп. Параскеви с. Кавське тривав Тиждень Родини. У перший день, 9-го травня понад 40 наших парафіян з дітьми вирушили на прощу до церкви св. Анни у м. Борислав.

Вівторок

18.00.Вело-подорож родин та дітей до каплиці св.. Василія.Маївка

Середа

9.00. Служба Божа за померлих

19.00. Маївка перед фігурою Богородиці на Хітні. Молитва за родину. Катехизація.

Четвер

8.00. Подячна Служба Божа для родин.

П’ятниця

9.00. Божественна Літургія за молодят.

19.00. Маївка перед фігурою Богородиці на Присілку. Катехизація.

Субота

21.00. Родинний перегляд фільму «Вогнетривкий» у Народному Домі

Фото:

22 травня 2016 року у свято Перенесення мощей св. Миколая діти та молодь парафії прп. Параскеви с. Кавське по-особливому відсвяткували це свято. Кожного року взимку після свята Миколая  парафія проводить День добрих справ, відвідуючи сиротинці. Цього року вперше День добрих справ відбувся з нагоди «теплого Миколая». Відразу після Божественної Літургії майже сорок маленьких парафіян виїхали автобусом на парафію св. Миколая с. Монастирець, Журавнівського деканату.

 У неділю, 29 червня 2016 року на нашій парафії відбулося свято Першої Сповіді і Урочистого Святого Причастя. 12 маленьких першопричасників перед початком Богослужіння зустрічав на церковному подвір’ї о. Олег Кобель із процесією парафіян. Відтак, привітавши дітей та хресних батьків, він ввів усіх до храму.

17 червня 2016 року наша парафія отримала кошти в сумі 80 тис.грн для реалізації соціального проекту «Залучення парафіяльної молоді до волонтерської діяльності у сиротинцях посередництвом спортивних і мистецьких таборів».

Картинки по запросу свіча спорт 2016 з 6-го по 20 червня сприянням Відділу душпастирства спорту УГКЦ в смт. Журавно відбулися 2 духовно-спортивні табори “Свіча-Спорт”.

Табори спортивного спрямування у Стрийській єпархії тривають десятий рік поспіль. Метою християнських таборів такого зразка є стати сильнішими як духовно, так і тілесно. Перший заїзд був для хлопців і дівчат віком 12-15 років. Відтак другий заїзд, у якому взяло участь 15 представників парафії прп. Параскеви с. Кавське, був для менших учасників віком 9-12 років.

Фото:

3 липня 2016 року на парафії прп. Параскеви с. Кавське відбулися заходи з урочистого відзначення 100 років з дня смерті видатного церковного діяча, місіонера, співзасновника жіночого чернечого Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії Слуги Божого о. Єремії Ломницького ЧСВВ.

Картинки по запросу свіча спорт 2016

З 8 по 22 липня 2016 року в смт. Журавно відбулося два заїзди християнського табору “Свіча”. Завдяки сприянню фонду “Джинджер” та “Львівської Освітньої Фундації” парафія прп. Параскеви с. Кавське втілювала в життя проект «Залучення парафіяльної молоді до волонтерської діяльності у сиротинцях посередництвом спортивних і мистецьких таборів». Два табори тривалістю по 8 днів кожен мали на меті прокласти мости між парафіяльною молоддю та дітьми із сиротинців.

IMG_20160831_183615_HDR31 серпня 2016 року на парафії прп. Параскеви с. Кавське відбулася Божественна Літургія для учнів, студентів і вчителів перед початком навчального року. З напутньою наукою до присутніх звернувся о. Олег Кобель, нагадавши учням про покликання до навчання.

Світлина від Михаїла Глов'яка. 27 вересня 2016 року у величне свято Воздвиження Чесного Животворящого Хреста у Катедральному храмі Успення Богородиці було висвячено на священика вихідця з парафії прп. Параскеви с. Кавське Михайла Глов’яка.

Фото:

    22 жовтня 2016 року п’ятий рік поспіль на парафії прп. Параскеви с. Кавське відбулися змагання з настільного тенісу. Змагання за участю парафіяльних команд носять назву “Осінній Кубок парафії прп. Параскеви”.

Фото:

3 грудня 2016 року на парафії прп. Параскеви с. Кавське відбулося парафіяльне свято День материнської молитви. Нагодою для того, щоб вся парафія зібралася разом на молитву за дітей та молодь перед святом Введення в храм Пресвятої Богородиці стала дуже знакова подія – 10 років спільноти матерів в молитві у Кавську.

 Світлина від Ірини Івашків.18 грудня 2016 року на парафії прп. Параскеви відбувся традиційний День добрих справ. Він розпочався  Утрені та  Божественної Літургії, в часі якої о. Олег Кобель на основі притчі про безумного багача пояснив як потрібно розуміти вираз Христа “багатіти у Бога”.