Молитовник

РАНІШНІ МОЛИТВИ

Вставши від сну, перш будь-якого діла, стань побожно перед святою Іконою і, уявляючи себе перед Всевишнім Богом, поклади на себе тричі знак хреста, промовляючи:

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь. (Тричі). Боже, будь милостивий до мене грішного (грішної). Боже, прости мені всі провини мої перед Тобою. Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, молитвами
Пречистої Твоєї Матері і всіх святих, помилуй нас.
Амінь.

Спинившись, заспокой свої почуття, щоб твої думки
лишили все земне, а потім читай наступні молитви без поспіху
і з увагою.

Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.

Молитва до Святого Духа
Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас і очисти нас від усякої скверни, і спаси. Милосердний, душі наші.

 

МОЛИТВИ НА РІЗНІ ПОТРЕБИ

1. Молитва до святого, ім’я якого носиш
2. Молитва Ангелу-охоронителю
3. Молитва за живих
4. Молитва за хворого
5. Молитва за померлих
6. Молитва на день народження
7. Молитва на новий рік
8. Молитва перед навчанням
9. Молитва після навчання
10. Молитва перед початком всякого доброго діла
11. Молитва після скінчення всякого доброго діла
12. Псалом 50
13. Псалом 90
14. Молитва після сповіді
15. Молитва св. Іоана дамаскіна
16. Молитва св. Макарія до Пресвятої Тройці
17. Молитви святого Макарія Великого
18. Перед входом до церкви
19. По входi до церкви
20. Подяка за кожне благодiяння Боже
21. Молитва жiнки пiд час вагiтности
22. Молитва подружжя, яке не має дiтей
23. За подорожнiх
24. За тих, що ненавидять i кривдять нас
25. Молитва за сина, що йде до вiйська
26. Молитва дiвчини про одруження
27. Вiд осквернення

1. МОЛИТВА ДО СВЯТОГО, ІМ’Я ЯКОГО НОСИШ
Моли Бога за мене, святий угоднику Божий (ім’я святого), бо я щиро до тебе звертаюся, скорого помічника й молитвеника за душу мою.

2. МОЛИТВА АНГЕЛУ-ОХОРОНИТЕЛЮ
Ангеле Божий, охоронителю мій святий, на збереження мені від Бога з небес даний, сердечно молю тебе: ти мене нині просвіти, і від усякого зла збережи, на добру справу настав і на шлях спасіння направ. Амінь. Кожному християнинові Бог при хрещенні дає ангела-охоронителя, який невидимо оберігає людину від усякого зла. Тому ми і повинні щодня просити ангела, щоб він уберіг і помилував нас.

3. МОЛИТВА ЗА ЖИВИХ
Спаси, Господи, і помилуй отця мого духовного (ім’я його), батьків моїх (їхні імена), родичів, навчителів і добродійників і всіх православних християн. Ми повинні думати не тільки про себе, але й про інших людей, любити їх і молитися за них Богу, тому що ми всі діти одного Отця Небесного. Такі молитви корисні не тільки тим, за кого ми молимось, але й для нас самих, адже цим ми засвідчуємо любов до них. А Господь сказав нам, що без любові люди не можуть бути дітьми Божими. Ми повинні молитися за нашу країну, в якій живемо, за отця духовного, за батьків, родичів, добродійників, православних християн і за всіх людей, як за живих, так і за померлих, тому що у Бога всі живі.

4. МОЛИТВА ЗА ХВОРОГО
Лікарю душ і тіл наших, Джерело життя нашого, Христе Ісусе Господи і Спасителю наш! Поглянь милосердним оком Твоїм на цього в тяжкій недузі, прихились до наших слізних благань, перстом милосердя Твого доторкнись до немічного тіла хворого брата нашого, вгаси вогонь тіла його, зменш біль недуги його, поверни здоров’я йому, піднеси його з постелі немочі, продовж дні життя його, щоб на землі він послужив тобі, ходив по стежках заповітів Твоїх та удостоївся Твого Небесного Царства і разом із святими славив Тебе, Бога Милостивого, з Отцем і Духом на віки віків. Амінь.

Владико Вседержителю, Лікарю душ і тіл, Ти понижуєш і возносиш, Ти караєш, і знову зціляєш, – відвідай же Своєю милістю болящого нашого брата, (ім’я), простягни Руку Свою, повну зцілення та лікування! І зціли його, і підійми від ложа немочі! Заборони духу немочі, віджени від нього всяку недугу! І коли є в ньому який прогріх чи беззаконня, ослаб, зменши, прости ради Свого Чоловіколюбства! Так, Господи, пощади творіння Своє через Ісуса Христа, Господа нашого, з Яким Ти благословен єси, із Пресвятим, і Добрим, і Животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки вічні! Амінь!

5. МОЛИТВА ЗА ПОМЕРЛИХ
Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх (імена) і всіх спочилих родичів та добродійників моїх, і прости їм усі гріхи вільні і невільні, і даруй їм Царство Небесне. Упокой – прийми їх у вічне блаженне життя разом зі святими; спочилих – тих, що заснули, так ми називаємо померлих, тому що люди після смерті не знищуються, а душі їхні відокремлюються від тіл і переселяються з цього життя в інше, небесне. Там вони перебувають до часу загального воскресіння, яке настане після другого пришестя Сина Божого, коли за Його словом душі померлих знову з’єднаються з тілом, – люди оживуть, воскреснуть. І тоді всі отримають за заслугами: праведні – Царство Небесне, блаженне, вічне життя, а грішники – вічну кару; гріхи вільні – гріхи, вчинені з власної волі; невільні – поза волею, з примусу або з невідання; Царство Небесне – вічне блаженне життя з Богом.

6. МОЛИТВА НА ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ
Господи Боже, Владико всього світу видимого і невидимого, від Твоєї святої волі залежать усі дні й роки життя мого. Дякую Тобі, Отче Премилосердний, що Ти дозволив мені прожити ще один рік; знаю, що за гріхи мої я не гідний цієї милості, але Ти її даєш мені з невимовного чоловіколюбства Твого. Продовжи і ще милості Твої мені грішному, продовжи життя моє в доброчесності, в мирі з усіма рідними і в злагоді з усіма ближніми. Подай мені достаток плодів земних і все, що для задоволення потреб моїх необхідне. Найпаче ж очисти совість мою, укріпи мене на дорозі спасіння, щоб я, йдучи нею, після довголітнього життя на цьому світі, перейшовши в життя вічне, удостоївся бути наслідником Царства Твого Небесного. Сам, Господи, благослови цей рік, що його починаю, і всі дні життя мого. Амінь.

7. МОЛИТВА НА НОВИЙ РІК
Господи Боже, всього видимого і невидимого творіння Сотворителю, Ти заснував часи і роки: Сам і нині благослови початок нового року, що ми відлічуємо від Твого втілення заради нашого спасіння. Благослови провести цей рік і багато років після нього в мирі та злагоді з ближніми нашими; зміцни й пошир Церкву Православну, що Сам її заснував і спасенною жертвою на хресті освятив. Вітчизну нашу піднеси, охорони і прослав; довгоденство, здоров’я, достаток плодів земних і добре поліття дай нам; мене, грішного раба Твого, всіх рідних і ближніх моїх та всіх православних християн, як правдивий наш верховний Пастир, доглядай, охороняй і на путь спасенну направляй, щоб ми, йдучи нею, після довгочасного й щасливого життя на цьому світі досягли Царства Твого Небесного і удостоїлися блаженства з усіма святими Твоїми. Амінь.

8. МОЛИТВА ПЕРЕД НАВЧАННЯМ
Милосердний Господи! Пошли нам благодать Духа Твого Святого, що подає нам розум і зміцнює душевні наші сили, щоб, слухаючи уважно вчення, що нам викладають, виросли ми Тобі, нашому Творцеві, на славу, батькам нашим на втіху, Церкві і Батьківщині на користь. Благодать Духа Святого – невидима сила Святого Духа; душевні наші сили – наші душевні здібності (розум, серце, воля); Батьківщина – держава, країна, де здавна жили наші предки: прадіди, діди і батьки, тобто Україна. Ця молитва до Бога Отця, Якого ми називаємо Творцем. У ній ми просимо Його послати Святого Духа, щоб Він Своєю благодаттю зміцнив наші душевні сили (розум, серце, волю), і щоб ми, слухаючи уважно учення, яке нам викладають, виросли відданими синами Церкви і вірними слугами своєї Батьківщини і на втіху своїм батькам. Замість цієї молитви перед навчанням можна читати молитву Святому Духу: Царю Небесний…

9. МОЛИТВА ПІСЛЯ НАВЧАННЯ
Дякуємо Тобі, Творче, що сподобив єси нас благодаті Твоєї, щоб розуміти учення. Благослови наших начальників, батьків і вчителів, що ведуть нас до пізнання добра, і подай нам силу і кріпкість продовжувати навчання це. Що сподобив єси – що Ти сподобив, удостоїв; благодаті Твоєї – невидимої допомоги Твоєї, щоб з увагою слухати і розуміти; благослови – пошли милість; до пізнання добра – до пізнання усього доброго; кріпкість – здоров’я, бажання, наснага. Молитва ця – Богу Отцю. В ній ми спершу дякуємо Богу, що Він послав поміч розуміти учення, яке нам викладають. Потім просимо Його послати милість Свою нашим начальникам, батькам і вчителям, які дають нам можливість пізнати усе добре і корисне; і нарешті просимо дати нам здоров’я і бажання, щоб ми з успіхом продовжували навчання. Замість цієї молитви після навчання можна читати молитву Божій Матері: Достойно є…

10. МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ВСЯКОГО ДОБРОГО ДІЛА
Милосердний Боже, Отче і Господи, дай мені жадати всім серцем тільки того, чого потребує від мене Твоя свята воля. У всякому ділі дай мені силу шукати перш за все виконання святих Твоїх заповідей. Настав мене на Твою праведну путь і навчи у всякій справі не сходити з неї. Створи моє життя таким, щоб я міг робити все з волі Твоєї, дай мені силу виконати Твої святі заповіді. На всіх стежках життя мого підтримай мої слабкі сили, оборони від лукавої спокуси і благослови на все добре, чисте і святе, щоб і словами уст моїх і всіми ділами життя мого і прославляв святе ім’я Твоє, Бога Великого, для нас, людей, Милосердного Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

11. МОЛИТВА ПІСЛЯ СКІНЧЕННЯ ВСЯКОГО ДОБРОГО ДІЛА
Всемогутній Боже, Милосердний Отче! Я знаю, що я негідний приносити мою подяку Тобі. Ти не потребуєш нічого від мене, знаючи мою нікчемність, мою бідність перед Тобою. Але Ти дав мені ласкаво Твою заповідь приносити Тобі славословлення і подяку мого вдячного серця. Великий Боже, Милосердний Отче! Яку, достойну величності Твоєї, подяку можу скласти Тобі я, бідний і нікчемний грішник? Все ж, віруючи у Твою милість до мене грішного, у Твою всепрощальну любов, я приношу Тобі в ім’я Сина Твого, нашого Спасителя і Визволителя, жертву хвали, жертву славословлення мого відданого Тобі і вдячного серця. Ти благословляєш мене у кожній хвилині життя мого, Ти настановляєш мене на все добре, чисте і святе. Ти підтримуєш мене і ведеш мене по дорозі Твоїй, Ти приводиш мене терпляче до вічного блаженства у Твоїм Небеснім Царстві, прощаючи з любов’ю мої провини. Нехай же слава, честь і поклоніння Тобі, Богу Вічному, ніколи не замовкнуть у серці моїм, нехай воно славить Тебе, Бога Милосердного, в Тройці Святій Єдиного Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

12. ПСАЛОМ 50
Помилуй мене, Боже, з великої милості Твоєї і з великого милосердя Твого прости провини мої. Особливо омий мене від беззаконня мого і від гріха мого очисти мене. Бо беззаконня моє я знаю, і гріх мій повсякчас переді мною. Проти Тебе Єдиного я згрішив і лукаве пред Тобою вчинив, отже праведний Ти в слові Твоїм і справедливий у присуді Твоїм. Ось бо в беззаконні зачатий я, і в гріхах породила мене мати моя. Бо Ти істину полюбив єси, невідоме й таємне мудрості Твоєї явив Ти мені. Окропи мене ісопом – і очищуся, омий мене – і стану біліший від снігу. Дай мені почути радість і веселість – і зрадіють кістки мої упокорені. Відверни лице Твоє від гріхів моїх і прости всі беззаконня мої. Серце чисте створи в мені, Боже, і духа праведного віднови в нутрі моєму. Не відкинь мене від лиця Твого і Духа Твого Святого не відніми від мене. Поверни мені радість спасіння Твого і духом могутнім укріпи мене. Навчатиму беззаконників шляхів Твоїх, і нечестиві навернуться до Тебе. Визволи мене від вини кривавої, Боже, Боже спасіння мого, і язик мій радісно славитиме правду Твою. Господи, відкрий уста мої, і язик мій сповістить хвалу Твою. Бо коли б Ти жертви забажав, приніс би я: всепалення Ти не бажаєш. Жертва Богові – це дух упокорений, серцем скорботним і смиренним Ти не погордуєш. Ущаслив, Господи, благоволінням Твоїм Сион, і хай збудуються стіни Єрусалимські. Тоді буде угодна Тобі жертва правди, приношення і всепалення: тоді покладуть на Жертовник Твій тельців.

13. ПСАЛОМ 90
Хто живе під охороною Всевишнього, той під покровом Бога Небесного оселиться. Каже він до Господа: «Ти пристановище і захист мій, Бог мій, і я уповаю на Тебе». Він спасе тебе від сіті ловця і від пошести згубної. Плечима Своїми Він захистить тебе, і під тінню крил Його ти надійно спочиватимеш. Обороною тобі буде правда Його. Не побоїшся страху вночі, ані стріли, що летить удень. Ані пошести, що ходить у темряві, ані напасти духа зла опівдні. Впаде біля тебе тисяча, і десять тисяч праворуч тебе, але до тебе не наблизиться. Тільки очима твоїми будеш дивитися і помсту над беззаконними бачити. Бо ти сказав: «Господь – надія моя», і Всевишнього ти обрав за оборонця собі. Отже, не прийде до тебе лихо, і пошесть не наблизиться до оселі твоєї. Бо Він ангелам Своїм звелить, щоб охороняли тебе на всіх путях твоїх. На руках вони понесуть тебе, щоб нога твоя не спіткнулася об камінь. На гаспида й василиска ти наступатимеш і потопчеш лева й змія. Бо каже Господь: «За те, що він поклав надію на Мене, Я визволю його і захищу його, бо він знає ім’я Моє. Буде кликати Мене, Я почую його; буду з ним у скорботі, визволю його і прославлю його. Довгим життям обдарую його і дам йому спасіння Моє».

14. МОЛИТВА ПІСЛЯ СПОВІДІ
Слава, честь і поклоніння Тобі, безконечно Милосердний Боже, що зглянувся ласкаво на мої сльози каяття і не погордував моїм розкаяним серцем. Ти очистив мою душу і прийняв мене негідного за Свою дитину. Але Ти, Боже, знаєш мою нестійкість, знаєш також силу та завзятість ворогів душі моєї, тому благаю Тебе: подай мені силу витримати спокуси світу цього, подай моєму розумові світло, щоб я вже ніколи не зійшов з дороги святих заповітів Твоїх, щоб я лише Тебе одного любив і Тобі єдиному служив у всі дні життя мого. Амінь.

15. МОЛИТВА СВ. ІОАНА ДАМАСКІНА
Вказуючи на постіль свою, промовляй: Владико Чоловіколюбче, невже ця постіль буде мені домовиною чи ще окаянну мою душу освітиш світлом дня? Ось бо домовина стоїть переді мною, ось смерть чекає на мене. Суду Твого, Господи, я боюся і нескінченної муки, зло ж робити не перестаю і завжди прогнівляю Тебе, Господа мого, й Пречисту Твою Матір, і всі Небесні сили, і святого Ангела-Охоронителя мого. Знаю, Господи, що я недостойний чоловіколюбства Твого, але достойний осудження і муки. Та, Господи, хочу чи не хочу, спаси мене. Якщо праведника спасаєш, то тут немає нічого дивного, і якщо чистого помилуєш, то тут нема нічого дивного, бо вони достойні Твоєї милості, але вияви дивну Твою милість на мені грішному й у цьому яви чоловіколюбство Твоє, і нехай не перевершить моє зло Твою невимовну благість і милосердя, і, як тільки хочеш, так і вчини діло мого спасіння. І перед тим, як ляжеш у постіль, промовляй ще: Просвіти очі мої, Христе Боже, щоб я не заснув на смерть, щоб не сказав ворог мій: я подолав його. Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові. Боже, будь заступником душі моєї, бо я ходжу серед багатьох тенет; визволи мене від них і спаси мене, Благий, як Чоловіколюбець. І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Преславну Божу Матір, святішу від святих ангелів, невмовкно оспівуємо серцем і устами, визначаючи її Богородицею, що істинно народила нам Бога втіленого й безперестанно молиться за душі наші.

16. МОЛИТВА СВ. МАКАРІЯ ДО ПРЕСВЯТОЇ ТРОЙЦІ
Вставши після сну, подяку приношу Тобі, Пресвята Тройце, Боже наш, що Ти з великої милості Твоєї і довготерпіння не прогнівався на мене лінивого та грішного і не дав мені загинути з моїми гріхами, але, з властивим Тобі чоловіколюбством, підняв мене від сну, щоб зранку прославляти державу Твою. І нині просвіти мої очі мисленні, відкрий мої уста, щоб навчатися слова Твого, і розуміти заповіді Твої, і чинити волю Твою, і вихваляти Тебе в сердечному прославленні, і в піснях славити всесвяте ім’я Твоє, – Отця, і Сина, і Святого Духа, – нині, і повсякчас, і навіки віків. Амінь.

17. МОЛИТВИ СВЯТОГО МАКАРІЯ ВЕЛИКОГО
Боже, очисти мене грішного, бо я ніколи нічого доброго не вчинив перед Тобою, але Ти визволи мене від усього злого, і хай буде в мені воля Твоя, щоб неосудно я відкрив уста мої грішні і славив святе ім’я Твоє, – Отця, і Сина, і Святого Духа, – нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Від сну вставши, ранішню приношу Тобі, Спасе, пісню і, припадаючи, прошу Тебе: не дай мені заснути в гріховній смерті, але пожалій мене, Ти, що доровільно розп’явся; і мене, який лежить у лінощах, підніми швидко і спаси мене, в предстоянні і молитві. І по сні нічнім пошли мені світлий і безгрішний день, Христе Боже, і спаси мене.

18. Перед входом до церкви
Звеселився я за тих, хто менi мовив: пiдемо до дому Господнього. Я ж, з великої милости Твоєї, Господи, увiйду в дiм Твiй, поклонюся храмовi святому Твоєму в страсi перед Тобою. Господи, веди мене правдою Твоєю, супроти ворогiв моїх вирiвняй путь мою перед Тобою, щоб без перешкод я прославив Єдине Божество, Отця, i Сина, i Святого Духа, нинi i повсякчас, i на вiки вiчнi. Амiнь.

19. По входi до церкви
Поклоняюся Тобi, Господевi Богу моєму, що в благодатi Твоїй присутнiй у святому храмi цьому, а надто ж у Пречистих i Животворчих Тайнах; перед Тобою, Істинним Христом Спасителем моїм, колiна серця мого схиляю. Поклоняюся й Твоїй пренепорочнiй Матерi, пречистiй Владичицi Дiвi Марiї Богородицi, помiчницi, заступницi i єдинiй надiї та сподiванню спасiння мого. Вшановую святого ангела, слугу Твого, що завжди охороняє Твiй божественний вiвтар, i всiх святих Твоїх, якi на iконах зображенi й мощами спочивають, з любов’ю цiлую. I молю Тебе, Благого Владику мого: нехай вуха Твої завжди чують молитовний голос людей, що моляться Тобi в святому Твоєму храмi; тих же, що спочивають у ньому, пом’яни в Небесному Твоєму Царствi, не зважаючи на всi провини їх, бо Ти є Благий i Милостивий повiки. Амiнь.

20. Подяка за кожне благодiяння Боже
Тропар, гл. 4: Дякуємо Тобi, недостойнi раби Твої, Господи, за великi добродiйства Твої, що їх ми зазнали; прославляючи Тебе, хвалимо, благословимо, дякуємо, оспiвуємо й величаємо Твоє милосердя i, як раби, з любов’ю взиваємо до Тебе: Добротворче, Спасе наш, слава Тобi.
Кондак, гл. 3: Твоїх добродiйств та дарiв не по заслузi, як раби негiднi, сподобившися, до Тебе, Владико, ревно припадаємо й подяку посильно приносимо, i Тебе, як Доброчинця i Творця, прославляючи, взиваємо: слава Тобi, Боже Премилосердний.
Богородичний: Богородице, християн помiчнице, Твоє заступництво здобувши, ми, раби Твої, до Тебе взиваємо: радуйся, пречистая Богородице Дiво, i вiд усiх нещасть нас молитвами Твоїми завжди визволяй, єдина скора заступнице.
Молитва: Всемогутнiй Боже, Милосердний Отче! Я знаю, що я негiдний приносити мою подяку Тобi. Ти не потребуєш нiчого вiд мене, знаючи мою нiкчемнiсть, мою бiднiсть перед Тобою. Але Ти дав менi ласкаво Твою заповiдь: приносити Тобi славослів’я i подяку мого вдячного серця.
Великий Боже, Милосердний Отче! Яку, гiдну величности Твоєї, подяку можу зложити Тобi я, бiдний i нiкчемний грiшник? Все ж, вiруючи в Твою милiсть до мене, грiшного, в Твою всепрощальну любов, я приношу Тобi, в iменi Сина Твого, нашого Спасителя й Визволителя, жертву хвали, жертву славословлення мого вiдданого Тобi i вдячного серця. Ти благословиш мене в кожнiй хвилинi життя мого, Ти наставляєш мене на все добре, чисте й святе. Ти пiдтримуєш мене i ведеш мене по дорозi Твоїй, Ти приводиш мене терпляче до вiчного щастя в Твоїм Небеснiм Царствi, прощаючи з любов’ю мої провини.
Нехай же слава, честь i поклонiння Тобi, Боговi Вiчному, нiколи не замовкнуть у серцi моїм, нехай воно славить Тебе, Бога Милосердного, в Тройцi Святiй Єдиного,Отця, i Сина, i Святого Духа, нинi i повсякчас, i на вiки вiчнi. Амiнь.

21. Молитва жiнки пiд час вагiтности
О, преславна Мати Божа, помилуй мене, рабу Твою, i прийди до мене на допомогу пiд час моїх хвороб i небезпек, з якими народжують дiтей усi бiднi доньки Євинi. Згадай, о Благословенна мiж жiнками, з якою радiстю й любов’ю Ти поквапилася до горньої країни вiдвiдати родичку Твою Єлисавету пiд час її вагiтности, i яку чудовну дiю справили благодатнi вiдвiдини Твої на матiр і немовлятко. I за невичерпним милосердям Твоїм даруй i менi, найубогiшiй рабi Твоїй, щасливо дитину народити; даруй менi цю благодать, щоб дитина, що спочиває зараз пiд моїм серцем, прийшовши до тями, з радiсним пiднесенням, подiбно до святого немовлятка Iоана, поклонялася Божественому Господевi Спасителю, Котрий з любови до нас, грiшних, не погребував i Сам стати немовлятком. Невимовна радiсть, якою сповнилося дiвственне Твоє серце при спогляданнi новонародженого Твого Сина i Господа, нехай вчинить солодкою скорботу, що прийде до мене серед хвороб народження. Життя свiту, мiй Спасителю, народжений Тобою, нехай спасе мене вiд смерти, що припиняє життя багатьох матерiв у час народження, i нехай залiчить плiд лона мого до числа обранцiв Божих. Почуй, пресвята Царице Небесна, смиренну молитву мою i споглянь на мене, бiдну грiшницю, оком Твоєї благодати; не зневаж моєї надiї на Твоє велике милосердя й укрий мене. Помiчнице християн, цiлителько хвороб, нехай сподоблюся i я переконатися на собi, що Ти – Мати милосердя, i нехай прославлю завжди Твою благодать, бо Ти нiколи не вiдкидаєш молитов убогих i рятуєш усiх, хто закликає Тебе пiд час скорботи й хвороб. Амiнь.

22. Молитва подружжя, яке не має дiтей
Почуй нас, Милосердний i Всемогутнiй Боже, нехай за молiння наше буде зiслана благодать Твоя. Будь милостивий, Господи, до молитви нашої, згадай закон Твiй про примноження роду людського i будь милостивим Покровителем, щоб за Твоєю допомогою збереглося Тобою ж установлене. Ти владною силою Твоєю з нiчого все створив i поклав початок усього, що є в свiтi, – створив i чоловiка на образ Свiй та високою таємницею освятив союз подружжя на провiщення таємницi єднання Христа з Церквою. Споглянь, Милосердний, на рабiв Твоїх цих, що поєднанi союзом подружжя й благають про Твою допомогу, нехай буде на них милiсть Твоя, нехай будуть плодовитi i нехай побачать вони синiв вiд синiв своїх аж до третього й четвертого роду та до бажаної старости доживуть i увiйдуть до Царства Небесного через Господа нашого Iсуса Христа, Якому належить всяка слава, честь i поклонiння зi Святим Духом навiки. Амiнь.

23. За подорожнiх
Тропар, гл. 2: Путь та Істина Ти єси, Христе, пошли нинi ангела Твого рабам Твоїм, щоб супроводив їх, як колись Товiю, охороняючи вiд всiлякого лиха i зберiгаючи для слави Твоєї здорових у добробутi, молитвами Богородицi, Єдиний Чоловiколюбче.

Кондак, гл. 2: Луку та Клеопу в Емаус Ти супроводив, Спасе; подорожуй i нинi з рабами Твоїми, якi в дорогу хочуть вибиратись, вiдвертаючи вiд них усi лихi перешкоди, бо Ти все, як Чоловiколюбець, можеш, що лиш хочеш.

Богородичний, гл. 2: Понад розум вищі і преславні всі таємниці Твої, Богородице; чистотою запечатана і дівство зберігши, неложною Матір’ю явилася Ти, що Істинного Бога породила. Його моли, щоб спастися душам нашим.

Молитва: Господи Iсусе Христе Боже наш, iстинна й жива Путь, Ти зволив мандрувати з уявним батьком Йосифом i з пречистою Твоєю Матiр’ю до Єгипту та подорожувати з Лукою й Клеопою до Емаусу! I тепер у покорi молимо Тебе, Владико Пресвятий, i з цими рабами Твоїми за Твоєю благодаттю подорожуй. I, як рабовi Твоєму Товiї, ангела охоронителя й наставника пошли, щоб зберiгав i позбавляв їх вiд усяких лихих перешкод видимих i невидимих ворогiв, i на виконання заповiдей Твоїх наставляв, провадив у спокої, добробутi й здоров’ї, i знову цiлих i спокiйних повернув, i дай їм усi добрi намiри щасливо на догоду Тобi й на Твою славу виконати. Бо Тобi належить милувати i спасати нас, i Тобi славу вiддаємо з Безпочатковим Твоїм Отцем i з Пресвятим i Благим i Животворчим Твоїм Духом, нинi, i повсякчас, i на вiки вiчнi. Амiнь.

24. За тих, що ненавидять i кривдять нас
Тропар, гл. 4: Господи, Ти любиш кожну душу, Ти молився за тих, хто Тебе розiп’яв, i наказав рабам Твоїм за ворогiв молитися! Покірливо благання Тобі приносимо: прости всiх, хто ненавидить i кривдить нас, i вiд всiлякого зла й пiдступу поверни їх до братолюбного й чесного життя. Хай у згодi однодумно прославимо Тебе, Єдиного Чоловiколюбця.

Кондак, гл. 5: Як первомученик Твiй Стефан молив Тебе, Господи, за тих, хто вбивав його, i ми, в покорi схилившись, благаємо: прости всiх, хто ненавидить i кривдить нас, аби жодному з них через нас не загинути, але всiм спастися за благодаттю Твоєю, Боже Всещедрий.

25. Молитва за сина, що йде до вiйська
Господи, Боже Предвiчний, Царю всього свiту! Ти для пiдкорення нечестивих ворогiв та для збереження справедливости дозволяєш державам уживати меча та утримувати вiйськовий стан. Коли ж з Твоєї волi наша дитина вiдходить вiд нас на службу вiтчизнi, молимо Тебе, Боже, дай, щоб вона була вiрна своєму званню й не дозволь, щоб погубила свою душу. Додай їй сили, терпеливости й витривалости в тiй тяжкiй службi. Передусiм дай їй, Боже, сили проти ворогiв її душi, щоб за Твоєю всесвятою ласкою зберегла святу вiру й невиннiсть душi. Ти Сам, Боже, знаєш, яка велика небезпека загрожує душi нашої дитини у вiйськовому станi. Тому гаряче просимо Тебе, стережи її вiд тих небезпек, збережи її нам такою, яка вiд нас вiдходить.

Пресвята Дiво, особлива опiкунко невинних душ! Вiддаємо Тобi нашу дитину пiд Твою могутню охорону. Ми знаємо й вiримо сильно, що як Ти нею заопiкуєшся, то певно не сплямить своєї невинної душi нiяким грiхом. Простягни над нею свiй святий омофор i не випускай її з-пiд нього, доки не повернеться назад такою доброю, якою тепер вона вiд нас вiдходить. Амiнь.

26. Молитва дiвчини про одруження
О, Всеблагий Господи, я знаю, що велике щастя моє залежить вiд того, щоб я Тебе любила всiєю душею i всiм серцем моїм та щоб виконувала в усьому святу волю Твою. Керуй же Сам, о Боже мiй, душею моєю i наповнюй серце моє: я хочу догоджати Тобi Єдиному, бо Ти Творець i Бог мiй. Збережи мене вiд гордости й самолюбства: розум, скромнiсть i чистота нехай прикрашають мене. Неробство огидне Тобi й породжує розпусту, подай же менi бажання до працелюбности й благослови дiла мої. I тому, що закон Твiй наказує жити людям у чесному подружжi, то приведи мене, Отче Святий, до цього освяченого Тобою звання, не для догоджання похотi моїй, але для виконання наказу Твого, бо Ти Сам сказав: недобре бути чоловiковi одному, i, створивши йому жону на помiчницю, благословив їх рости, розмножуватися й наповнювати землю.
Почуй смиренну молитву мою, яка з глибини дiвочого серця до Тебе пiдноситься: дай менi чоловiка чесного й побожного, щоб ми в любовi з ним i згодi прославляли Тебе, Милосердного Бога, Отця, i Сина, i Святого Духа, нинi i повсякчас, i на вiки вiчнi. Амiнь.

27. Вiд осквернення
Тропар, гл. 4: Пастирю добрий, Ти душу Свою поклав за нас, Ти знаєш потаємне, вчинене мною, Єдиний Благий, доглянь мене, що заблукав розумом, i порятуй мене вiд звiра, Агнче Божий, i помилуй мене.

Богородичний, гл. 7: Позбав, Богородице, вiд грiхiв, що оточили нас, бо iншої надiї ми, вiрнi, не маємо, окрiм Тебе й Господа, Який вiд Тебе народився.

Молитва свт. Василiя Великого
Вельмимилостивий, Нетлiнний, Нескверний, Безгрiшний Господи, очисти мене, розпутного раба Твого, вiд будь-якої скверни тiлесної й душевної, i вiд нечистоти, якої припустився я через мою неуважнiсть i зневiру, з iншими моїми беззаконствами, i яви мене нескверним, Владико, задля доброти Христа Твого, i освяти мене находженням Пресвятого Твого Духа, аби я звiвся iз темряви нечистих привидiв диявольських, вiд будь-якої скверни, i сподобився з чистою совiстю вiдкрити мої оскверненi й нечистi уста i оспiвувати всесвяте iм’я Твоє, Отця, i Сина, i Святого Духа, нинi i повсякчас, i на вiки вiчнi. Амiнь.

Трисвяте
Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас (тричі).

Мале славослів’я
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки вічні. АМІНЬ.

Молитва до Пресвятої Тройці
Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи паші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші, імені Твого ради.
Господи, помилуй (тричі).
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові нию, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Молитва Господня
Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як І ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.
Бо Твоє є Царство, і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Тропарі Троїчні
Вставши від сну, припадаємо до Тебе, Милосердний, І Ангельську пісню співаємо Тобі, Всемогутній: Свят, Свят, Свят єси. Боже, молитвами Богородиці помилуй нас.
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові.
Ти, Господи, що від сну підняв мене, просвіти розум і серце, І уста мої відкрий, щоб піснею прославляти Тебе, Свята Тройце: Свят, Свят, Свят сси, Боже, молитвами Богородиці помилуй нас.
І нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Несподівано Суддя прийде, і вчинки кожного виявляться; тому зі страхом взиваймо опівночі: Свят. Свят, Свят єси. Боже, молитвами Богородиці помилуй нас.
Господи, помилуй (12 разів).

Молитва рання Пресвятій Тройці
Вставши від сну, подяку приношу Тобі, Пресвята Тройце, Боже наш, що Ти з великої ласки Твоєї і довготерпіння не прогнівався на мене лінивого (ліниву) та грішного (грішну) і не дав мені загинути з моїми гріхами, але, з властивим Тобі чоловіколюбством, підняв мене від сну, щоб зранку прославляти владу Твою. І нині просвіти мої очі мисленні, відкрий мої уста, щоб навчатися слова Твого, І розуміти заповіді Твої, і чинити волю Твою, і оспівувати Тебе у хвалі сердечній, і в піснях славити Всесвяте ім’я Твоє – Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Поклоніння Ісусу Христу
Прийдіть, поклонімось Цареві нашому, Богу. Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя і
Бога нашого.
Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого
Христа, Царя і Бога нашого.

Псалом 50
Помилуй мене. Боже, з великої ласки Твоєї і з великого милосердя Твого прости провини мої. Особливо омий мене від беззаконня мого і від гріха мого очисти мене. Бо беззаконня моє я знаю, і гріх мій повсякчас переді мною. Проти Тебе Єдиного я згрішив і лукаве перед очима Твоїми заподіяв, отже праведний Ти в слові Твоїм І справедливий у присуді Твоїм. Ось бо в беззаконні зачатий я і в гріхах породила мене мати моя, Бо Ти істину полюбив єси, невідоме і таємне мудрості Твоєї Ти явив мені. Окропи мене іссопом, і я очищуся;
омий мене, і я стану біліший від снігу. Дай мені почути радість і веселість і зрадіють кістки (мої) розбиті. Відверни лице Твоє від гріхів моїх і прости всі беззаконня мої. Серце чисте створи в мені. Боже, і духа правди віднови в нутрі моєму. Не відкинь мене від лиця Твого і Духа Твого Святого не відбирай від мене. Поверни мені радість спасіння Твого і Духом могутнім укріпи мене. Навчатиму беззаконників шляхів Твоїх, і нечестиві навернуться до Тебе. Визволи мене від вини кривавої, Боже, Боже спасіння мого, і язик мій радісно славитиме Правду Твою. Господи, відкрий уста мої, і
язик мій сповістить хвалу Твою. Бо коли б Ти жертви забажав, приніс би я: всепалення Ти не бажаєш. Жертва Богові – це дух упокорений, серцем скорботним і смиренним Ти не погордуєш.
Ущаслив, Господи, благоволінням Твоїм Сіон, і нехай збудуються стіни Єрусалимські. Тоді буде угодна Тобі жертва правди, приношення і всепалення. Тоді покладуть на жертівник Твій жертви.

Символ Віри
Вірую в Єдиного Бога, Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого.. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків. Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного. несотворенного. Єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і для нашого спасіння зійшов з небес, і тіло прийняв від Духа Святого і Марії Діви, І став чоловіком. І розп’ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І вознісся на небо і сидить праворуч Отця. І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця. І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків.
В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів.
Чекаю воскресіння мертвих і життя будучого віку. Амінь.

Молитва 1-ша до Отця Небесного св. Макарія Великого
Боже, очисти мене грішного (грішну), бо я ніколи нічого доброго не вчинив (не вчинила) перед Тобою, але визволи мене від усього злого, і нехай буде в мені воля Твоя, щоб неосудне відкрив (відкрила) уста мої грішні і славив (славила) святе ім’я Твоє, – Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас і на віки вічні. Амінь.

Молитва 2-га св. Макарія Великого
Вставши від сну, опівнічну пісню Тобі приношу, Спасе, і припадаючи взиваю до Тебе: не дай мені заснути в гріховній смерті, але ущедри мене. Ти. що розіп’явся зі своєї волі. і мене, що в ліності своїй лежу. скоро підніми і спаси мене, що звертаюсь у молитві, і засвіти мені після сну нічного день безгрішний, Христе Боже, і спаси мене.

Молитва 3-тя рання св. Макарія Великого
До Тебе, Владико Чоловіколюбче, вставши від сну, вдаюся І до праці своєї стаю з Твоєї ласки, і молюся Тобі:
допомагай мені повсякчасно і в усякому ділі, і захисти мене від усього лихого, що є в світі, і від диявольської спокуси, і спаси мене, і введи в Царство Твоє вічне, бо Ти мене створив і дбаєш про мене, щоб обдарувати мене всяким добром; на Тебе вся моя надія. І Тебе я щиро славлю нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Молитва 4-та до Господа св. Макарія Великого
Господи, що з великої ласки Твоєї і щедрості Твоєї дав мені, рабу Твоєму (рабі Твоїй) минулу ніч перебути без напасті від усього злого і супротивника, Ти Сам, Владико, Творче всього, сподоби мене при світлі Твоєї Істини і з просвітленим серцем творити волю Твою нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Молитва 5-та св. Василія Великого
Господи Вседержителю, Боже Небесних Сил і всього тілесного, що на небі живеш і нас, смиренних доглядаєш, серця і думки випробовуєш і те, що є таємне в людині, добре бачиш, Безпочаткове і Вічне Світло, в якому нема ані тіні зміни або перетворення. Сам, Безсмертний Царю, прийми молитви наші, які ми в цей час грішними нашими устами творимо, на безліч щедрот Твоїх сподіваючись, і прости нам гріхи наші, чи словом, чи ділом, чи думкою, свідомо чи несвідомо заподіяні. І очисти нас від усякої нечистоти душевної і тілесної, і дай, щоб ми в бадьорості серця і тверезості розуму прожили всю ніч нашого життя, очікуючи світлого і явленого дня Єдинородного Сина Твого, Господа Бога І Спаса нашого, Ісуса Христа, коли Він, Суддя всіх, прийде зі славою відплатити кожному по його ділах. Нехай не в сні і лінощах, а в бадьорості і щирій праці, ми з’явимось готовими і ввійдемо з ним у Божественне Царство Його слави і радощів, туди, де вічне Світло і невимовна втіха всім, хто бачить несказану доброту Твого Лиця.
Бо Ти єси Істинне Світло, що освітлюєш і освячуєш усе, і Тебе славить всяке створіння на віки вічні. Амінь.

Молитва 6-та рання св. Василія Великого
Благословимо Тебе, Небесний Боже і Милосердний Господи, за те, що виявляєш на нас повсякчас безліч великих неосяжних, славних діл Своїх, що дав нам сон на підтримку нашої немочі і відпочинок від праці знесиленого тіла. Дякуємо Тобі, що не погубив нас з нашими гріхами, а зі звичайною Твоєю любов’ю до людей підняв нас від сну, щоб прославляли ми Твою владу. Отже, молимо Твою безмірну добрість: просвіти наші думки, підведи очі і розум наш від тяжкого сну лінощів, відкрий наші уста і наповни їх похвалою Тобі, щоб ми мали змогу непохитно визнавати і славити Тебе, Безпочаткового Отця із Єдинородним Твоїм Сином і Пресвятим, Благим і Животворчим Твоїм Духом нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Молитва 7-ма до Пресвятої Богородиці
Оспівуючи благодать Твою, Владичице, молю Тебе, мій розум просвіти благодаттю. Чинити по правді мене настав шляхом Христових заповідей. Бадьорим до пісні укріпи, сон зневіри віджени. Молитвами Твоїми, БогоневІсто, звільни з гріховних пут, що ними я скутий. Охороняй мене вдень І вночі, захищай від ворогів, що нападають на мене. Ти, що Життєдавця Бога народила, оживи мене, умертвленного пристрастями. Ти, що народила Світло невечірнє, просвіти мою засліплену душу. О, пречудна Владична палато, оселею Святого Духа мене сотвори. Ти, що Цілителя народила, вилікуй душі моєї багаторічні пристрасті. Розбурханого життєвою
бурею, на стезю покаяння мене спрямуй. Визволи мене від вічного вогню, від червія злого й пекла. Повинного в багатьох гріхах, не віддай мене на радість бісам. Поношеного несвідомими гріхами; обнови мене, Пренепорочна Мати, новим. Звільни мене від усякої муки і Владику всього ублагай. Сподоби мене заслужити небесну радість зо всіма святими. Пресвята Діво, почуй голос нікчемного раба Твого. Пошли мені, Пречиста, потік сліз, щоб очистити скверну моєї душі. Стогін мого серця Тобі приношу безперервно, відгукнись, Владичице. Молитовне моє служіння прийми і Богові Благо-утробному принеси. Вища від ангелів, мене вищим за все світське створи. Світлоносна Покрово Небесна, духовну благодать в мене направ. Руки підійму і відкрию уста, осквернені скверною, для похвали, Всенепорочна. Душерозтлінних ворогів мене позбав, Христа старанно благаючи. Йому ж честь і поклоніння належить, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Молитва 8-ма до Пресвятої Богородиці
О, Пречиста Діво, Богородице, надіє всіх християн, що живуть на землі! Не відвертайся від мене грішного (грішної), бо я непохитно надіюся на Твоє; милосердя. Погаси в мені полум’я багатьох пристрастей моїх; запали моє жорстоке серце і мій холодний розум любов’ю до виконання заповітів Сина Твого і Бога нашого.
Викорени, Пречиста, з мого затьмареного розуму і з мого жорстокого серця безнадійність, недбалість, лінощі та безглуздя, і всі темні і брудні думки та наміри. Зціли, Владичице, мої тяжкі духовні і тілесні рани, не допусти,
щоб зло перемагало мене, і Твоїми материнськими молитвами прихили до мене милість Сина Твого, Господа нашого Ісуса Христа, бо Ти благословенна від усіх родів, і славиться Пречисте ім’я Твоє на віки віків. Амінь.

Молитва 9-та до Господа нашого Ісуса Христа
Многомилостивий і Всемилостивий Боже мій, Господи Ісусе Христе, що з безмірної любові Ти зійшов і воплотився, щоб спасти всіх. Тебе, Спасителю, молю, спаси мене з благодаті Твоєї; бо якщо за діла мої спасеш, то це не буде благодать і дар, але більш – як обов’язок. О, Спасителю мій, многомилостивий і невимовний в милості! Ти Сам сказав, Христе мій: “Хто вірує в Мене, житиме і смерті не побачить повік”. Коли ж насправді віра в Тебе спасає тих, що у відчаї, то я вірую, спаси мене, бо Ти Бог мій і Творець; віру цю, Боже мій, замість діл зарахуй мені, бо не знайдеш вчинків, заради яких Ти виправдав би мене. Але тієї віри моєї нехай вистачить замість діл моїх, вона нехай відповідає за мене, і нехай виправдає мене, нехай зробить мене учасником вічної Твоєї слави. Щоб сатана не полонив мене і не похвалився. Слово, що відірвав мене від Твоєї руки й захисту, але хочу чи не хочу, спаси мене, Христе, Спасе мій; вийди мені назустріч, рятуй мене, бо гину. Ти бо єси мій Бог від утроби матері моєї. Сподоби мене, Господи, нині возлюбити Тебе, як іноді я любив той самий гріх, і ще послужити Тобі без лінощів І щиро, як служив раніше облесливому сатані. Нехай вже нікому не служитиму, тільки Тобі, Господу і Богу моєму, Ісусу Христу, в усі дні життя мого нині, і повсякчас, І на віки вічні. Амінь.

Молитва 10-та до Ангела Охоронителя
Святий Ангеле, приставлений до моєї грішної душі і до пристрасного мого життя, не покидай мене грішного (грішну) і не відступи від мене за нестриманість мою. Не дозволяй злому духові володіти мною через пристрасті мого смертного тіла. Зміцни мої немічні сили в боротьбі з гріхами І наставляй мене на спасенну дорогу. О, святий Ангеле Божий, охоронителю і захиснику моєї нероз-каянної душі і тіла, прости мені все, чим образив (образила) я Тебе за всі дні життя мого, і коли чим згрішив (згрішила) минулої ночі, захист мене в нинішній день, і охороняй мене від усякої спокуси диявольської, щоб я ніякими гріхами не прогнівив (не прогнівила) Бога мого, і молися за мене до Господа, щоб Він утвердив мене у страху Своїм і показав мене достойним (достойною) рабом (рабою) Своєї безмірної доброти. Амінь.

Молитва до свого святого (своєї святої)
Моли Бога за мене, святий угодниче Божий (свята угоднице Божа) (ім’я), бо я щиро звертаюсь до тебе, скорого помічника й молитовника (скорої помічниці і молитовниці) за душу мою.

Молитва до Богородиці Діви Марії
Богородице Діво, радуйся, Благодатна Маріє, Господь з Тобою, благословенна Ти між жонами і благословен плід утроби Твоєї, бо Ти породила Спаса душ наших.

Під Твою милість прибігаєм, Богородице Діво, молитов наших в час журби не відкинь, але з біди визволяй нас, Єдина Чиста І Благословенна. Пресвятая Богородице, спаси нас.

 

Закінчення ранішніх молитов:
Молитва подяки
Господи Боже, дякую Тобі, що дав мені щасливо цю ніч переночувати, дай же. Господи, щасливо цей день переднювати. Тебе Бога нашого хвалити і не грішити.
Молитва до Богородиці
Достойно є, і це є істина, славити Тебе, Богородицю, завжди Славну і Пренепорочну і Матір Бога нашого. Чеснішу від Херувимів І незрівнянно славнішу від Серафимів, що без істління Бога-Слово породила, дійсну
Богородицю Тебе величаємо.


Митарева молитва
Боже, будь милостивий до мене грішного (грішної).
Боже, очисти гріхи мої і помилуй мене.
Без числа згрішив я (згрішила я). Господи, прости
мені.
Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

 

ВЕЧІРНІ МОЛИТВИ

Подумай собі, що стоїш перед престолом Всевишнього. Віддай Йому найглибший поклін і говори:

Мій всемогутній Боже! Віддаю Тобі найбільшу честь і в покорі впаду на своє лице, бо знаю, що Ти тут приявний у цілій Своїй величі!

Вірую в Тебе, мій Боже, бо Ти непо­мильна Правда; надіюся на Тебе, бо Ти безконечно добрий; люблю Тебе цілим своїм серцем, бо Ти достойний найбільшої любові; люблю також і ближнього свого задля Тебе.

Дякую Тобі, всемогутній Боже, за всі добродійства, що я їх від Тебе отримав. Ти пам’ятав про мене перед віками; Ти сотво­рив мене з нічого; Ти віддав Свого любого, единородного Сина для мого спасения й щодня обсипаєш мене нечисленними добро ­дійствами. Чим же я, Господи Боже, відпла­чу Тобі за всі ці дари? Прилучіться до мене ви всі, небесні духи, щоб разом величати безконечне милосердя мого Бога, котрий так щедро розкидає Свої дари такому нуж­денному й невдячному сотворінню.

Мій Боже! Який я Тобі невдячний! За стільки Твоїх ласк, за стільки Твоїх доб­родійств, які на мене щохвилини зсилаєш, я не лише не дякую Тобі, але ще смію Тебе ображати гріхами. Але не карай мене по Своїй справедливості за ті гріхи, а поми­луй мене по Своєму безконечному мило­сердю. Я хочу жалувати за ті гріхи та пе­репросити Тебе!

Тому просвіти мене, Святий Душе, вділи мені Свого небесного світла, щоб я пізнав гидь і злобу гріха. Наповни мене таким омерзінням настільки, щоб я міг зненави­діти гріх так, як Ти його ненавидиш. Дай мені таку сильну волю, щоб я радше вмер, аніж зробив хоч би найменший гріх!

Молитва до Св. Духа

Небесний Царю, Утішителю, Душе правди, змилосердися наді мною грішним(-ою) і відпусти мені, негідному(-ій) слузі Твойому(-їй), усе, чим я провинив(-ла)ся! Прости мені, гріхи, які я зроби(-ла) по волі й по неволі, свідомо й несвідомо. Прости мені, коли я Твоїм святим іменем заклинав(-ла)ся, коли я в часі молитви думав(-ла) про що інше, або був недбалий(-ла). Прости мені, коли я кому докорив(-ла) або оклеветав(-ла) кого. Прости мені, коли я убогим погордив(-ла). Прости мені, коли я величав(-ла)ся, або дав(-ала) волю розгніваному серцю. Прости мені, коли я щось зле подумав(-ла), або щось лукаве сказав(-ла). Прости мені всі мої несвідомі неуваги й добровільні лукавства, що їх я сьогодні допустив(-ла)ся. Усе те прости мені, Всеблагий Владико і дай, щоб я спо­кійно заснув (-ла), а коли встану, Тобі по-клонив(-ла)ся і почав(-ла) нове життя на славу Твою, що царюєш з Отцем і Сином у безконечні віки. Амінь.

Молитва св. Йоанна Дамаскина

Владико,Чоловіколюбче, мій Боже! Чи не буде ця постіль нині гробом мені? Чи, може, ще просвітиш денним світлом окаянну мою душу? Оце гріб переді мною і за плечима моїми! Боюся Твого суду, Господи, боюся безконечної муки, а проте, не перестаю злими ділами гнівити Тебе, мого Господа й преблагого Бога, Пречисту Твою Матір, святого Ангела Хоронителя й Святих моїх заступників. Знаю, Госпо­ди, що я недостойний(-а) великого мило­сердя Твого, а достойний(-а) гострого за­суду й усякої муки. Але, Господи мій, чи я хочу, чи не хочу, спаси мене, єдиний Спа­се милосердний! Бо коли спасеш правед­ника, коли помилуєш чистого, то це не диво: вони бо й достойні помилування Тво­го. Але Ти, Господ», покажи на мені, грішнім(-ій), велику Твою любов і об’яви ве­лике чоловіколюбіє Твоє тим, що не доз­волиш моїй злобі перемогти Твою неви­мовну доброту та Твоє милосердя. Бо Ти один могутній, Ти один милостивий. Тобі віддаю себе цілого, роби зі мною по Твоїй волі. Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці

Пресвята й Пречиста Богородице Діво, Мати Божа, а моя наймогутніша Заступ­нице! Твоїй опіці вручаю свою душу, тіло й усе, що маю. Охороняй мене, найліпша моя Мати, в цю ніч від сітей диявола і від дочасних нещасть та випроси мені в Твого Сина, а Господа й Бога мого, щоб я встав (-ла) з розцвітом дня та славив(-ла) Тебе, свою Царицю й Матір. Амінь.

Молитва до Ангела Хоронителя

Ангеле Божий, мій вірний Хороните­лю! Будь при мені цій ночі й охорони мене від усякого душевного й тілесного зла. А коли Боже милосердя дозволить мені зав­тра прокинутись, Ти пригадай, щоб я гаря­чим серцем віддав(-ла) славу Богові та ревно взяв(-ла)ся виконувати обов’язки свого стану. Стережи мене, Божий Анге­ле, все моє життя, щоб, коли наспіє для мене година вічного спочинку, я удосто-їв(-ла)ся слави, якою Тебе наділив Бог і Господь Наш у Царстві Своєму. Амінь.

Молитва за померлих

У милосердися, Господи, над душами моїх померлих родичів, братів, сестер, свояків і над душами всіх, що жили в прав­дивій вірі та зійшли з цього світу в надії на воскресения й вічне життя. Прийми їх до Небесного Твого Царства, де сяє ясність, лиця Твого й де Ангельські Хори славлять Тебе по віки. Амінь.

Моє уповання + Отець, моє пристано­вище + Син, моя охорона +Дух Святий. Тройце Свята, Боже мій, слава Тобі!

Боже, будь милостивий мені грішно­му(-ій)!

Боже, очисти мене з моїх гріхів і поми­луй мене!

Без числа я нагрішив(-ла), Господи, про­сти мені.

Залишити відповідь